Top

Działalność i Projekty

W ramach działań statutowych prowadzimy szereg projektów związanych z edukacją i szerzeniem wiedzy w zakresie praktyki obecności. Umożliwiamy także żywe doświadczenie zen podczas organizowanych przez nas odosobnień i regularnej praktyki w największych miastach w Polsce.

 

Odosobnienia medytacyjne zen (Sesshin)

Jest to okresowe odosobnienie, czas intensywnej praktyki medytacyjnej (zazen). Praktykowany jest nie tylko w klasztorach, ale także w świeckich grupach adeptów zen. Okresy medytacyjne przerywane są snem, posiłkami, czasami pracą, jednak nawet wtedy jest to rodzaj praktyki medytacyjnej.

Organizujemy kilka razy w roku Odosobnienia w 3 miejscach w Polsce (Biały Dom, Oddechowo i Dojo Stara Wieś). Dla osób chcących rozpocząć tę ścieżkę organizujemy jeden lub dwa razy w roku „Kurs Wprowadzenie do zen

 

Szerzenie wiedzy i możliwości doświadczania praktyki medytacji zen i ćwiczeń uważności to podstawowy cel naszej Fundacji. Jest on realizowany w ramach regularnych spotkań w najwiekszych miastach i kilka razy w roku na organizowanych odosobnieniach zen.

.

Regularna praktyka medytacyjna (Zazen)

Zazen, dzięki któremu ćwiczymy uważność (obecność), jest po prostu przerywaniem wędrówek w stworzonych przez siebie pejzażach myślowo- obrazowych. Jest świadomym przerywaniem ucieczki od chwili obecnej. Podczas siedzenia konfrontujemy się bezpośrednio z rzeczywistością, ale bez pośrednictwa myśli, wyobrażeń czy fantazji.

 

 

Praktykę zazen prowadzimy obecnie regularnie w 3 miastach:
Warszawa, Wrocław i Kraków.

 

Projekty wydawnicze

W ramach działalności fundacji prowadzimy także działalność wydawniczą. Dotychczas naszym nakładem ukazały się poniższe książki. Książki można zakupić w fundacyjnej księgarni www.madrosc.pl

 

W ramach naszych działań wydajemy książki o tematyce zen oraz prowadzimy księgarnie internetową www.madrosc.pl

.

Stulecie WIlligisa Jagera (biografia)”  (2021/22)
JEST*365 Inspirujące cytaty na każdy dzień”  (2019)
Wprowadzenia do ZEN. Historia-Praktyka-Współczesność”  (2018)

ZEN w codzienności”  (2017)
Rozmowy o codzienności”  (2015), razem z Willigisem Jagerem

 

Blog

W ramach działalności fundacji prowadzimy Blog www.wszystkojedno.org i regularnie kilka razy w miesiącu publikujemy w nim artykuły w tematyce zen, duchowości, świadomości, ciała i umysłu. Blog regularnie czyta miesięcznie kilka tysięcy osób, a liczba dostępnych artykułów przekroczyła 200.

 

 

Księgarnia internetowa

W celu sprzedaży książek Fundacji uruchomiliśmy księgarnię www.madrosc.pl, do której sukcesywnie dodawaliśmy kolejne tytuły z obszarów zen, medytacji, świadomości, umysłu, zdrowia a nawet poezji. Starannie dobrane książki, których jest już blisko 500 stały się z czasem cennym zasobem dla wszystkich, którzy szukają Mądrości Zachodu i Wschodu 🙂


 

Informacje o możliwości wsparcia naszych projektów znajdziesz tutaj.